www.hayatisaglik.com | kan tahlili, idrar tahlili, hastalıklar, sağlık bilgileri, beslenme, diyet.Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanlığı vatandaşların daha kaliteli bir hizmet alabilmeleri için, Hastanelere ve Aile hekimlerine randevu alma sistemini devreye sokmuştur ve bu sistemin adına kısaca MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) denmiştir.

MHRS sisteminin amacı nedir ?

Bu sistemin amacı vatandaşların hastaneye  veya aile hekimine gitmeden önce, muayene olacağı poliklinik, doktor veya muayene saatini seçebilme kolaylığını sunmuştur. Hastaneye gidip saatlerce kuyruk bekleme, ya da muayene olamadan geri dönme gibi olumsuzlukları ortadan kaldırmıştır.

Randevu almanın 2 yolu vardır:

1-Telefon ile Randevu: Herhangi bir telefondan ALO 182 hattını arıyorsunuz ve karşınıza çıkan görevli, sizden TC kimlik numarasını istiyor, doğruluğunu onayladıktan sonra, hangi il, hangi hastane, hangi poliklinik, doktor ve muayene saatini soruyor, size uygun randevu, gün ve saatlerini söylüyor. Siz uygun olan randevulardan birini seçiyorsunuz.

2-İnternetten (WEB) Randevu: Bunun için http://www.mhrs.gov.tr/ adresine girip öncelikle bir defaya mahsus üye olmanız gerekiyor.

alo 182 randevu

Üye olurken, karşınıza çıkan hazır forma bazı kimlik bilgilerinizin yanında, e-mail adres ve telefon bilgilerinizi girmeniz, kendinize ait bir şifre oluşturmanız gerekiyor.

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra tek yapmanız gereken TC  kimlik numaranızla birlikte, şifrenizi yazarak giriş yapmak, istediğiniz hastane, poliklinik, doktor, muayene saatini seçip onaylamaktır. Böylece randevu almış oluyorsunuz. Randevu bilgileriniz isterseniz e-mail adresinize veya cep telefonunuza geliyor. Seçtiğiniz gün ve saatten 15 dakika önce randevu yerine gidip, kayıt olduktan sonra muayene saatinde de muayenenizi oluyorsunuz.

Randevu iptali nasıl yapılır ?

Şayet randevunuzu iptal ettirip, başka bir güne ve saate almak isterseniz; eğer telefonla randevu aldıysanız ALO182 yi arayarak, eğer internetten randevu aldıysanız üyelik bilgileri ile giriş yapıp, iptal ya da gün değiştirme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

loading...


Bu yazılar da ilginizi çekebilir:


FaceBook ta paylaş


***Bu konu ile ilgili görüş bildirmek ve soru sormak için; alttaki YORUM FORMU 'nu kullanınız.


Etiketler: , , ,


Hastane Randevusu Nasıl Alınır? konusunda yapılan yorumlar

 1. randevu almak istiyorum diyor ki:

  yardımcı olun

 2. nülüfer maral diyor ki:

  özel randevu

 3. selim diyor ki:

  randevu almak istiyorum

 4. Emine tuz diyor ki:

  Tansiyon ilacımi yazdiracam

 5. enver furkan ciga diyor ki:

  randevu almak istiyorum

Yorum Yazınız

Spam Protection by WP-SpamFree