-->

Rubella IgG ve IgM testi

335 yorum
Rubella IgG ve IgM testleri, kızamıkçık enfeksiyonuna karşı vücutta bağışıklık olup olmadığının belirlenmesi için genellikle hamile kalmayı düşünen veya hamilelerde yapılır. Rubella IgG testi ile daha önceden kızamıkçık enfeksiyonu geçirilip geçirilmediği veya kişinin kızamıkçık aşısı olup olmadığı ortaya çıkar. Rubella IgM testi ise kızamıkçık enfeksiyonunun geçirilmekte olduğunun göstergesidir.   

Kızamıkçık nasıl bulaşır ?


Kızamıkçık hastalığı direk temas veya “damlacık enfeksiyonu” ile insandan insana bulaşır. Hastanın hapşırması ile ortama yayılan ve kızamıkçık virüsünü içeren damlacıklar solunum havası ile vücuda girerek enfeksiyona sebep olurlar. Daha açık bir şekilde anlatmak gerekirse; bulunduğunuz ortamda kızamıkçık geçiren birisi varsa, bu kişinin bir hapşırması hastalığın size bulaşmasına sebep olacaktır.


Kızamıkçık enfeksiyonunun tehlikesi nedir ?


Kızamıkçık enfeksiyonu hamile kadınlarda bebek için tehlike yaratır. Eğer gebe bir kadın kızamıkçık enfeksiyonu geçirmediyse veya aşılanmadıysa vücudunda bu enfeksiyona karşı koruyuculuk bulunmaz. Kan dolaşımında kızamıkçık virüsü için koruyuculuk bulunmayan gebe kadınlar enfeksiyon etkeni ile karşılaştığında bebek zarar görebilir. Özellikle hamileliğin ilk 3 ayında geçirilen kızamıkçık enfeksiyonu bebekte "konjenital rubella sendromu" adı verilen, zeka geriliği, sağırlık, kalp ve damar problemleri ve göz ile ilgili sorunlara yol açar.  Ayrıca bu sebeple düşüklere ve ölü doğuma rastlanır.


Kızamıkçık enfeksiyonundan nasıl korunulur ?


Kızamıkçık aşılama programları ile genellikle bu enfeksiyona karşı bağışıklık sağlanır. Hamile kalmayı planlayan anne adaylarının hamilelik öncesi dönemde yaptırması gereken testlerden biri olan bu test ile bağışıklığı bulunmayan kadınların gebe kalmadan önce aşılanması sağlanabilir.


Rubella testleri niçin istenir ?


Hamile kalmayı planlayan veya hamile kadınlarda kızamıkçık virüsüne karşı bağışıklık bulunup bulunmadığının belirlenmesi,

Hamileliği esnasında ateş ve döküntülü hastalık geçirenlerin Rubella IgG ve IgM düzeylerinin belirlenmesi,

Konjenital Rubella Sendromu belirtileri gösteren yeni doğan bebeklerin Rubella IgG ve IgM düzeylerinin belirlenmesi için bu testler istenir.


Rubella IgG ve IgM testleri için gerekli örnek nedir ?


Test için aç karnına genellikle koldaki bir toplardamardan alınan kan örneği gereklidir. Bu kan santrifüj edildikten sonra serum elde edilir ve test bu serumda yapılır.


Rubella IgG test sonucu nasıl değerlendirilir ?

Negatif Rubella IgG: Test sonucunun negatif olması kişinin kızamıkçık enfeksiyonuna karşı vücudunda bağışıklık olmadığını gösterir. Bu kişi geçmişte kızamıkçık enfeksiyonu geçirmemiş veya kızamıkçık aşısı olmamıştır.
Pozitif Rubella IgG: Test sonucunun pozitif olması kişinin vücudunda kızamıkçık enfeksiyonuna karşı bağışıklığın bulunduğunu gösterir. Bu bağışıklık geçmişte kızamıkçık enfeksiyonu geçirmiş olmakla veya aşılanma ile meydana gelmiş olabilir.  


rubella igg igm testi

Rubella IgM test sonucu nasıl değerlendirilir ?


Negatif Rubella IgM: Test sonucunun negatif olması kişinin halihazırda kızamıkçık enfeksiyonu geçirmediğini gösterir. 

Pozitif Rubella IgM: Test sonucunun pozitif olması kişinin kızamıkçık enfeksiyonu geçirmekte olduğunu gösterir. 


Hamileler ve gebe kalmayı düşünen kadınlar kızamıkçıktan nasıl korunmalıdır ?


Gebe kalmayı planlayan kadınlar hamilelik öncesi Rubella IgG ve IgM testlerini yaptırmalıdır. Halihazırda kızamıkçık enfeksiyonu bulunmuyorsa (Rubella IgM negatif) ve kızamıkçığa karşı vücutta bağışıklık yoksa (Rubella IgG negatif) kızamıkçık aşısı yapılmalıdır.

Aşı yapıldıktan sonra en az bir ay kadar hamile kalınmaması önerilir. 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

335 yorum

 1. merhaba 1,5 aylık hamileyim ve test sonucumda Rubella IgG 500.0 -(POZİTİF)----
  CMV IgG 21.1 -(POZİTİF) çıktı bu sonuçlar ne anlama geliyor yardımcı olur musunuz ? Şimdiden teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 2. Merhaba,
  Bu sonuçlar geçmişte kızamıkçık ve CMV enfeksiyonlarını geçirmiş olduğunuzu veya aşılanma ile bağışıklık meydana gelmiş olabileceğini göstermektedir. Test sonuçlarınızı doktorunuza da göstermeyi ihmal etmeyiniz. Sağlıklı hamilelikler dileriz.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba,

  Bazı testler yapmıştı doktorum ve sonuçları çıktı. Ama daha doktoruma gidemedim göstermek için 2 hafta sonra gideceğim rica etsem siz yardımcı olabilirmisiniz tam ne anlama geldiklerini bilmiyorum..

  CMV IgG 500.0 IU/ml
  CMV IgM NEGATİF S/CO
  Rubella IgG 127.2 IU/ml
  Rubella IgM NEGATİF S/CO

  Bu şekilde yazıyor.Yorumlama konusunda yardımınızı rica ediyorum. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

  YanıtlaSil
 4. Merhaba,
  Yazımızda da belirttiğimiz gibi Rubella IgG pozitifliği vücutta kızamıkçık enfeksiyonuna karşı bağışıklığın bulunduğunu gösterir. Rubella IgM sonucunun negatif olması kişinin halihazırda kızamıkçık enfeksiyonu geçirmediğini gösterir. Aynı durum CMV için de geçerlidir. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 5. hocam 9 hafta 5 günlük hamileyim 31.01.2017 tarihinde doktorum test istedi benden
  sonuçlar söyle
  Toxoplasma Antikoru IgG Pozitif ( 8,6)
  Toxoplasma Antikoru IgM Negatif (0,14)
  Rubella Antikoru IgG Grayzone (8,8)
  Rubella Antikoru IgM Nefatif (0,19)

  doktorum tekrar tahlil istedi sorun yok dedi ama korkuyorum tekrar neden tahlil istedi ki?

  YanıtlaSil
 6. Merhaba,
  Doktorunuzun tahlili tekrar istemesinin sebebi Rubella antikoru IgG'nin sonucunun net olmamasıdır.
  Çıkan sonuçlara göre şu anda toxoplazma ve rubella enfeksiyonu geçirmediğiniz anlaşılamamıştır.
  Ancak çıkan sonuca göre toxoplazma enfeksiyonuna karşı vücudunuzda bağışıklık olmasına karşın, rubella enfeksiyonuna karşı bağışıklık olup olmadığı tam olarak anlaşılamamıştır. Bu sebeple doktorunuz tekrardan tahlil istemiştir. Endişelenecek ve korkacak bir durum yoktur. Çıkacak sonuca göre doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Sağlıklı hamilelikler dileriz.

  YanıtlaSil
 7. İyi akşamlar hocam 10 haftalik hamileyim doktorum testi tekrarladi sonuç rubella igg yüksek çıktı rubella igm negatif normal mi acaba teşekkürederim.

  YanıtlaSil
 8. Merhaba,
  Gözünüz aydın. Sonuç normal çıkmış, yani kızamıkçık enfeksiyonuna karşı vücudunuzda bağışıklık bulunmaktadır. Sağlıklı hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 9. İyi akşamlar hocam geçen hafta rubella igm testi negatif igg testi grayzon çıktı doktorum tekrar test istedi rubella igg avitide testi yüksek çıkmış normal mi acaba 10 haftalık hamilEkim teşekkürler

  YanıtlaSil
 10. İyi akşamlar hocam 10 haftalik hamileyim 1 hafta önce rubella igg grayzon igm pozitif çıktı doktorum problem yok değil ama testi tekrarladi sonuç rubella igg avitide yüksek çıktı normal mi acaba teşekkürederim.

  YanıtlaSil
 11. Merhaba Hocam 10 Haftalık Hamileyim doktorum geçen hafta test yaptı sonuçlar söyle rubella IgG Grayzon rubella IgM negatif testi tekrarlayalım dedi yeni test sonucum Rubella IgG avidite Yüksek çıkmış ne demek oluyor

  YanıtlaSil
 12. Merhaba,
  Test sonucunuz normal çıkmış, yani kızamıkçık enfeksiyonuna karşı vücudunuzda bağışıklık bulunmaktadır. Endişelenecek bir durum yoktur. Sağlıklı hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 13. Merhaba,
  Test sonucunuz normal çıkmış, yani kızamıkçık enfeksiyonuna karşı vücudunuzda bağışıklık bulunmaktadır. Endişelenecek bir durum yoktur. Sağlıklı hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 14. Merhaba,
  Test sonucunuz normal çıkmış, yani kızamıkçık enfeksiyonuna karşı vücudunuzda bağışıklık bulunmaktadır. Endişelenecek bir durum yoktur. Sağlıklı hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 15. FATİH ŞENTÜRK14 Şubat 2017 09:09

  Merhaba Hocam ;Hayırlı Akşamlar 18 aylık bebeğimizin Ig G ve Ig M değerleri aşağıdaki gibi çıktı sıkıntılı bir durum var mı merakta kaldık doğrusu.18 aylık bebek için değerler nomral mi?

  Test Adı Test Sonucu En Düşük Normal Değer En Yüksek Normal Değer

  Ig G 627 700 1600
  Ig M 65 19 146

  YanıtlaSil
 16. Merhaba,
  Bebeğinizin sonuçlarının çocuk hastalıkları uzmanı tarafından değerlendirilmesi uygun olacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 17. merhaba;
  5 haftalık hamileyim ve test sonuclarım
  Rubella_IgM sonuc 0,21 neg(-) Index <1,20
  Rubella_IgG sonuc 16 poz(+) IU/mL <4,9 çıktı. bu sonuçlar ne anlama geliyor yardımcı olurmusunuz lütfen?

  Teşekkürler..

  YanıtlaSil
 18. Merhaba,
  Test sonucunuza göre kızamıkçık enfeksiyonuna karşı vücudunuzda bağışıklık bulunmaktadır. Endişelenecek bir durum yoktur. Sağlıklı hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 19. mrb hocam tüp bebek öncesi anti rubella testi yapıldı.degerim 7,7 şüpheli pozitif çıktı.şüpheli pozitif ne demek.beni enfeksiyon birimine sevk ettiler ama randevum neredeyse 1 ay sonra.bundan sonra ne gibi işlemlerle karşılaşırım.bir an önce tüp bebek yaptırmak istiyorum.süreç daha fazla uzar mı?şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
 20. Merhaba,
  Tüp bebek öncesi kızamıkçık geçirip geçirmediğiniz veya hastalığına karşı vücudunuzda bağışıklık olup olmadığını anlamaya yönelik olarak yapılan test sonucu şüpheli çıktığından doktorunuz işi garantiye almak istemiştir. Çünkü bu enfeksiyonun hamilelik sırasında geçirilmesi bebeğe ciddi zarar verir. Bundan emin olmadan hamile kalınmamasında büyük yarar vardır. Bu sebeple acele etmemenizi öneririz. Geçen süre içinde test sonucu değişebilir. Bu durumda bebeğiniz için daha güvenli şartlar oluşabilir. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 21. Hocam iyi akşamlar Kasım ayında yapılan testimde ruBella 7.4 ara değer çıkmış. Her hangi bir tedavi görmedim.üstüne 6 haftalik hamileyım. Çok korkuyorum. Yardımcı olurmusunuz?

  YanıtlaSil
 22. Merhaba,
  Doktorunuz geçen süreyi de dikkate alarak yeniden rubella testi isteyecektir. Çıkacak sonuca göre gereken tavsiyelerde bulunacaktır. Korkup stres yapmak yerine test sonucunu beklemeli ve doktorunuzun tavsiyesine göre davranmalısınız. Sağlıklı hamilelikler dileriz.

  YanıtlaSil
 23. Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Kasımda yapılan testim için aşı falan olmadım. Kendi kendine geçen bi virüs mü bu? En azından arada 45 gün var. İgM negatif. Tekrar test için kan verdim iki hafta da çıkarmış. Sonuçta bu virüs hamilelikten önce varmış. İlk bebeğim çok tedirginim. Teşekkürler zaman ayırıp cevap verdiğimiz için.

  YanıtlaSil
 24. Merhaba,
  Virüs hastalıkları bazen hiç fark edilmeden geçirilebilir. Ortaya çıkan birkaç hafif belirti önemsenmez ve vücudun savunma sistemi sayesinde hastalık hafif atlatılabilir. Önemli olan şey test yapıldığı anda aktif kızamıkçık enfeksiyonu geçirmiyor olmanızdır. Test daha önceden kızamıkçık enfeksiyonu geçirip geçirmediğiniz konusunda şüpheli bir sonuç verdiğinden muhtemelen test tekrarlanacaktır. Önceden bu enfeksiyonu geçirmiş olmanız hamilelik esnasında büyük bir olasılıkla kızamıkçık enfeksiyonu geçirmeyeceğinizin garantisidir. Sağlıklı hamilelikler dileriz.

  YanıtlaSil
 25. nazife elçin ASLAN3 Mart 2017 08:26

  Merhaba hocam hamile kalmak istiyorum doktorum bu tahlilleri yaptırdı Anti Rubella IgG SONUÇ 400 pozitif birim IUJmL Referans dererler 0-15 negatif yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim saygılarımla

  YanıtlaSil
 26. Merhaba,
  Test sonucunuza göre kızamıkçık enfeksiyonuna karşı vücudunuzda bağışıklık bulunmaktadır. Sağlıklı hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 27. hocam saygılar RUBELLA LgG 1.5 AYLIK HAMİLEYİM 65 ÇIKIYOR KORKMAM GEREKİYORMU TEŞEKÜR EDERİM

  YanıtlaSil
 28. Merhaba,
  Rubella IgG'nin yüksek çıkması kızamıkçık enfeksiyonuna karşı bağışıklık bulunduğunu gösterdiğimden korkmanız gerekmiyor. Rubella IgM pozitif çıkarsa korkmalısınız. Test sonucunuzu doktorunuza göstermeyi ihmal etmeyiniz. Sağlıklı hamilelikler dileriz.

  YanıtlaSil
 29. merhaba hocam 11 haftalik hamileyim.rub igG 58 cikti .hamileliyim tehlikedemi .lutfen cevab yazin.

  YanıtlaSil
 30. Merhaba,
  Bu sonuç kızamıkçık virüsüne karşı vücudunuzda bağışıklık olduğunu gösterir. Eğer Rubella IgM de negatif çıktıysa hamileliğiniz tehlikede değildir. Sağlıklı hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 31. Hocam merhaba,

  test sonucum,Rubella lgG(kemiluminesans 88,118

  sonuç nasıl.

  YanıtlaSil
 32. Merhaba,
  Sonucunuz kızamıkçık virüsüne karşı vücudunuzda bağışıklık olduğunu göstermektedir. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 33. Hocam hem rubella igm hem rubella igg pozıtıf çıktı bu normal mi

  YanıtlaSil
 34. Merhaba,
  Rubella IgM'nin pozitif çıkması halihazırda kızamıkçık enfeksiyonu geçirdiğinizi gösterir. Ancak aynı zamanda IgG pozitifliğinin olması pek karşılaşılan bir durum değildir. Muhtemelen doktorunuz sizden tekrar tahlil yapılmasını isteyecektir. Çıkacak tahlilin sonucuna göre karar verilecektir. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 35. hocam merhaba
  rubella ıgG gray zone yazıyo 8,8 nedemek oluyo hamile kalmak istiyorum

  YanıtlaSil
 36. Merhaba,
  Yapılan test sonucu şüpheli çıkmıştır. Bu sebeple muhtemelen doktorunuz bir süre sonra tekrar tahlil isteyecektir. Kızamıkçık enfeksiyonunun hamilelik sırasında geçirilmesi bebeğe ciddi zarar verdiğinden tahlil sonucundan emin olmadan hamile kalınmamasında büyük yarar vardır. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 37. hocam size rica etsem bi kaç tahlilim var onlarıda yorumlayabilirmisiniz
  HbSag 0,23 negatif
  TOXO Igm 0,09 negatif
  anti HVC 0,07 NEGATİF
  ANTİ CMV IGM 0,48 NEGATİF
  TSH 1,93
  PROLAKTİN 19,73
  HOCAM BU RUBELLA IgG OLAN HAMİLE KALMAMA ENGELMİDİR BU TESTLERDEN KORKMAM GEREKTİREN Bİ DURUM VARMI CEVAPLARSANIZ ÇOK MUTLU OLURUM

  YanıtlaSil
 38. Merhaba,
  Rubella IgG testinin sonucu sizin vücudunuzda kızamıkçık enfeksiyonuna karşı bağışıklık olup olmadığını gösterir. Hamilelik öncesinde bu testlerin yapılmasının sebebi hamilelik gerçekleştikten sonra bebeğin zarar görmesini engellemektir. Test sonuçlarına göre tüm tahliller temiz çıkar ise hamile kalmanızda sakınca görülmeyecektir. Ancak şüpheli bir durum olması durumunda hamile kalınırsa, bu kez bebeğin ciddi zarar görmesi söz konusu olabilir. Sizin diğer test sonuçlarınız normaldir ve hamile kalmanızda o testler açısından engel yoktur. Ancak kızamıkçık enfeksiyonu geçirip geçirmediğinizi gösteren testin sonucu net değildir. Bu sebeple doktorunuz bu testin tekrar yapılmasını isteyebilir. Böylece hamile kalmanızda bir sakınca olup olmadığınız kesin netlik kazanacaktır. Şunu belirtmemizde fayda vardır: Test sonucu hamile kalmanıza engel değildir ancak test sonucu net değilken hamile kalmanız ileride bebeğe gelebilecek bir zararı göz ardı etmeniz demektir. Yapılacak yeni bir test duruma netlik kazandıracaktır. Doktorunuz bu durumu değerlendirerek size açıklayıcı bilgi verecektir. Bu enfeksiyonlar açısından kafalarda bir soru işareti kalmadan hamile kalmanız uygun olacaktır. (Not: Rubella IgM test sonucunu yazmamışsınız. Bu test yapılmadı mı yoksa siz mi yazmayı unuttunuz?) Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 39. Dilek kılıç19 Mart 2017 04:30

  Hocam 5 haftalık hamileyim rubella igm 1.38 bebeğim alınırmı ?

  YanıtlaSil
 40. Merhaba,
  Test sonucunun yanında yazan referans değerler veya sonucun negatif veya pozitif olduğuna dair bir ibare var mıdır? Test sonucunuz bunlara göre değerlendirilecektir. Doktorunuzun yapacağı bu değerlendirme sonucu karar verilecektir. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 41. Rubella geciren birdaha gecirirmi

  YanıtlaSil
 42. Merhaba,
  Kızamıkçık enfeksiyonu geçiren kişilerin vücudunda bağışıklık gelişir ve genellikle bir daha kızamıkçık geçirmez. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 43. Hocam 6 hafta 1 günlük hamileyim antirubella igg sonuç 326.80 antirubella igm sonuç 1,16 çıktı tehlikeli mi bilgi verebilir misiniz ? Teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 44. İgg 0,80 ile 1.0 sıfır arası igm 10 yazmışlar test sonucuna bu değerlere göre mi değerlendirmemiz gerekiyor

  YanıtlaSil
 45. Merhaba,
  Rubella IgG'nin pozitif çıkmış olması daha önceden kızamıkçık enfeksiyonu geçirdiğinizi göstermektedir. Hamilelik açısından sakıncalı olan durum IgM'nin pozitif çıkmasıdır. Sizin 1.16 çıkan sonucunuzun pozitif olup olmadığının bilinmesi gerekir. Eğer bu sonuç negatif ise sorun yoktur. Anladığımız kadarıyla 10'a kadar olan sonuçlar IgM için normal sayılmaktadır. Bu durumda tahlil sonuçlarınız açısından bir problem görülmemektedir. En iyi değerlendirmeyi doktorunuz yapacaktır. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 46. Hocam igg sınır 10 muş bizim 326.80 igm 0.80-1.00 iken benim 1.16 çıktı. İlk mesajda tersini yazmışım. Bu şekilde değerlendirebilir misiniz? Çok teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 47. Merhaba,
  Verdiğiniz referans aralığına göre Rubella IgM için 1'e kadar olan sonuçlar normal sayılmaktadır. Sizin 1.16 çıkan sonucunuz sınır değere çok yakındır. Bu sonucun pozitif sayılıp sayılamayacağına göre durum değişecektir. Üst sınıra çok yakın olduğu için şüpheli bir durum söz konusudur. En iyisi bu sonuca doktorunuzun ne diyeceğini öğrenmektir. Geçen defa da yazdığımız gibi, en iyi değerlendirmeyi doktorunuz yapacaktır. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 48. (D)Anti rubella IgG (Kemiluminesans veya benzeri)
  36,66 POZİTİF UI/ml NEGATİF < 10 , ()
  (D)Anti CMV IgG (Mikropartikül immün assay-
  MEIA veya benzeri)
  1,01 POZİTİF IU/ml NEGATİF<0.5 , ()
  (D)Anti CMV IgM (Mikropartikül immün assay-
  MEIA veya benzeri)
  0,15 NEGATİF S/CO NEGATİF <1 , ()
  (D)Anti rubella IgM (Kemiluminesans veya benzeri)
  0,14 NEGATİF Index NEGATİF < 1 , () (D)Anti toxoplazma IgG (Kemiluminesans veya benzeri)
  4,93 NEGATİF UI/ml NEGATİF < 50 , ()
  (D)Anti toxoplazma IgM (Kemiluminesans veya benzeri)
  0,26 NEGATİF Index NEGATİF <1 , ()
  [H] Yüksek, [L] Düşük, [R] Riskli, [NE] Eşit Değil

  YanıtlaSil
 49. Hocam test sonuç bilgilerim asagida ki gibidir daha önce de yazmıştım ara değer çıkmıştı ruBella igg testim şuan 10 haftalik hamileyim yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

  YanıtlaSil
 50. Merhaba,
  Rubella IgM sonucunuz negatif çıkmış. Gözünüz aydın. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 51. Rabbim sizden razı olsun inşallah hocam. Bana bi aydır beklediğim en güzel haberi verdiniz. Hep içimde bi korku vardı bebeğime bişey olacak ve onu benden alacaklar diye. bişey yüreğime su serptiniz. Daha önce mi geçirmişim?ayrıca benim daha önce ruBella igg testim ara değer çıkmıştı. Bağışıklık var mı? Artık bi sorun olmaz sanırım.

  YanıtlaSil
 52. Merhaba,
  Tahlil sonuçlarınıza göre kızamıkçık hastalığına karşı vücudunuzda bağışıklık oluştuğu görülmektedir. Tahlillerin yapıldığı sırada Rubella IgM de negatif olduğuna göre o sırada kızamıkçık geçirmiyorsunuz demektir. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 53. Benim rubella igg testim pozitif çıktı doktorum tekrar benden avidite testi istedi onbes gün süreceğini söylediler bana yardımcı olurmusunuz avidite testi kaç gün de çıkıyor

  YanıtlaSil
 54. Rubella igg testim pozitif çıktı yani kızamıkçık hastalığına karşı bağışıklık var demekmıs avidite testinde yüzde kaç negatif çıkma şansı lütfen yardımcı olurmusunuz sonuçlar 15 gün sonra çıkacakmış kafam çok karışık sizlerden cevap bekliyorum

  YanıtlaSil
 55. Rubella igg testim pozitif çıktı yani kızamıkçık hastalığına karşı bağışıklık var demekmış avidite testide negatif çıkma şansı yüzde kaç sonuç 15 gün sonra çıkacakmış kafam çok karışık lütfen yardımcı olurmusunuz

  YanıtlaSil
 56. Merhaba,
  Rubella IgM sonucunuzun nasıl çıktığını yazmamışsınız. Eğer negatif çıktıysa korkulacak birşey yoktur. Rubella IgG test sonucunun pozitif çıkması kızamıkçık enfeksiyonuna karşı bağışıklığınız olduğunu göstermektedir. Eğer hamile iseniz hamileliğinizin kaçıncı haftasında bulunduğunuzu da yazmamışsınız. Belki de doktorunuz hamileliğinizin haftasına göre bir değerlendirme yapmak istemiştir. Hamile değilseniz hiç korkulacak birşey yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 57. Rubella igg testim sonuç 18 durum pozitif referans aralığı 5_10 rubella avidite testi yaptırdım o sonuç daha çıkmadı bu duruma rağmen kormalimiyim 3 aylık hamileyim

  YanıtlaSil
 58. Merhaba;

  11 Haftalık gebeyim ve yapılan testler sonucum aşağıdaki gibidir:

  Toxoplazma Ig G Pozitif - 2.49 ISR
  CMV Ig G Pozitif - 1.39 ISR
  Rubella IgMNegatif
  Rubella Ig G Pozitif - 5.45 ISR

  Açıklamanızı rica edeceğim.
  Teşekkürler

  YanıtlaSil
 59. Merhaba,
  Tahlil sonuçlarınız açısından bir sorun gözükmemektedir. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 60. Merhabalar bende 6 haftalik hamileyim toxoplazma igg 309
  Toxsoplazma igm 0.264
  Cmv igm 0.201
  Rubella igg 89
  Rubella igm 0.926 cikti durumum nedir toxo 309 referans araligindan cok yuksek ne anlama geliyor hamileligimde sıkıntiya sebep olurmu teşekkürler.
  Hbsag

  YanıtlaSil
 61. Merhaba,
  Toxoplazma IgG'nin yüksek çıkmasında bir sakınca yoktur. Bu sonuç vücudunuzda toxoplazmaya karşı bağışıklık bulunduğunu göstermektedir. Tüm sonuçlarınızı dooktorunuza göstermeyi ihmal etmeyiniz. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 62. Anti Rubella lgG 37.10 çıktı bu durumun hamilelik etkisi nedir

  YanıtlaSil
 63. Merhaba,
  Rubella IgG test sonucunun pozitif çıkması kızamıkçık enfeksiyonuna bağışıklığınız olduğunu gösterir. Bu durum hamilelik döneminde istenen bir şeydir. Böylece hamilelik süresinde kızamıkçık geçirmeyeceğiniz ve bebeğinize zarar vermeyeceği anlaşılır. Test sonucunu mutlaka doktorunuza da gösteriniz. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 64. sevgi sevimli1 Mayıs 2017 07:05

  merhabalar 15 haftalık gebelik söz konusu rubella ıgm 2.89 çıktı endüşük normal değer 0 - enyüksek normal değer 10 gözüküyor bu durumda bir sıkıntı varmı ayrıca rubella ıgg 160.2 endüşük normal değer 0 enyüksek normal değer 9 yorum yapabilirmisiniz

  YanıtlaSil
 65. Merhaba,
  Test sonuçlarınızdan Rubella IgG anlaşıldığı kadarıyla "pozitif", Rubella IgM ise "negatif" çıkmış. Bu durumda kızamıkçık enfeksiyonuna bağışıklığınız olduğunu düşünülür. Böylece bir sıkıntı olmadığı, hamilelik süresinde kızamıkçık geçirmeyeceğiniz ve bebeğinize zarar vermeyeceği anlaşılır. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 66. MERHABA Dr.BEY sabırla aynı soruları cevaplamanıza hayran kaldım.bilgilendirici yazı var,örnek tahlil sonuçlarını açıklamışsınız,buna rağmen insanların tekrar tekrar aynı şeyleri sormalarına tek tek cvp vermişsiniz.takdir ettim sizi.

  YanıtlaSil
 67. Merhaba,
  Çok teşekkür ederim. İnsanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Sizin gibi takdir edenler oldukça mutlu oluyorum. Sağlıklı günler dilerim.

  YanıtlaSil
 68. Merhaba,
  Anti rubella IgM Pozitif 1.62 çıktı. Ne yapmalıyım şimdi.

  YanıtlaSil
 69. Merhaba,
  Pozitif çıkan Rubella IgM sonucu kızamıkçık enfeksiyonu geçirildiğini gösterir. Eğer hamile iseniz doktorunuz ne yapılması gerektiğini size söyleyecektir. Eğer hamile değilseniz bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurmanızı öneririz. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 70. Merhaba,
  Evet hamileyim 6. aydayım. 1.59 sınır ve 1.62 (pozitif) olarak çıktı değer... Hamileliğin öncesi veya ilk aylarında bu konuda kimse bilgi vermedi.. Bugün genel kontrol için gittiğim hastanede ilk kez bu değeri gördüm ve nedir diye araştırdım, çok üzüldüm. Yarın doktorumla görüşmeye gideceğim... Cevapladığınız için teşekkür ederim. Sizce korkmalımıyım şimdi...

  YanıtlaSil
 71. Merhaba,
  Bizce doktorunuzun yapacağı muayene ve vereceği tavsiyelere odaklanmalısınız. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 72. Merhaba doktor bey 12haftalik hamileyim
  Anti Rubella lgG Pozitif
  Anti CMV lgM negatif
  Anti CMV lgG pozitif
  Anti Rubella lgM pozitif(tekrarlandı)
  ilk testim bu doktor bey
  2. Testimin sonucu ise
  Rubella lgG avidite sonucu 67
  Sizce sonuç nedir korkulacak bir durum varmi kirkmalimiyim ?

  YanıtlaSil
 73. hocam merhabalar...
  anti cmv ıgg 193,0 (pozitif)
  anti cmv ıgm 0,83 (pozitif)
  anti toxoplazma ıgm 0,07(negatif)
  anti toxoplazma ıgg 9,4(pozitif)
  anti rubella ıgm 7,94(pozitif)

  8+6 günlük hamileyim doktor avidite istedi sonuçlar çıkmadı birde siz yorumlarmısınız....
  teşekkürler...

  YanıtlaSil
 74. Merhaba,
  Rubella avidite sonucunun doktorunuz tarafından nasıl değerlendirileceğine bağlı olarak size gerekli tavsiyelerde bulunacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 75. Merhaba,
  Çıkacak olan avidite test sonucuna göre doktorunuz durumunuzu değerlendirecek ve ne yapılması gerektiğine karar verecektir. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 76. mrb.6hafta 6 günlük gebeyim.Sonuçlarım şu şekilde çıktı:
  Toxoplasma IgG: NEGATİF 0.1
  Toxoplasma IgM: NEGATİF 0.06
  Rubella G : POZİTİF 55.3
  Rubella IgM :NEGATİF 0.21
  CMV IgG :POZİTİF > 250.0
  CMV IgM :NEGATİF 0.22 yorumlarsanız memnun olurum.iyi günler

  YanıtlaSil
 77. Merhaba,
  Sonuçlarınızda anormal bir durum yoktur. Sağlıklı bir gebelik dileriz.

  YanıtlaSil
 78. Duygu kara bay17 Temmuz 2017 13:01

  8 haftalik bi gebeligim var.
  cmv lg M 0,406
  Rubella lgG 54.0 pozitif
  Toksoplazma lgM 0,241 yorumlarmisin tehlikeli dedi doktorum

  YanıtlaSil
 79. Merhaba,
  Rubella IgG sonucunun pozitif olmasında bir sıkıntı yoktur. Daha önceden kızamıkçık enfeksiyonu geçirilmiş olduğunu gösterir. Ancak, CMV Ig M 0,406 ve Toksoplazma lgM 0,241 sonuçlarının pozitif sonuç olup olmadıklarına bağlı olarak değerlendirme değişecektir. Eğer bu sonuçlar pozitif sayılıyorsa doktorunuzun dediği gibi problem olabilir. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 80. Ceyda sarıaydın21 Temmuz 2017 08:48

  Merhaba ben test yaptırdım ama gösteremedim daha intetteen baktım ve merak edıyorum evde kedım oldugu için bu sonuç nedır sizce toxoplazma lgg= <1 negatif ıU / Ml =4.0 8.0 negatif ara değer pozitiftir .. toxoplazma lgm = 0.04 negatif COI 0.55 0.65 cıktı nedir sizce sonuç

  YanıtlaSil
 81. Merhaba,
  Sonuçlarınız normaldir. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 82. Merhaba Hocam test sonuçlarımı yorumlarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

  HBSAG 0.370 NEGATİF
  ANTI RUBELLA IGG 24.6 POZİTİF
  ANTI TOXOPLAZMA IGG 0.0 NEGATİF
  ANTI CMV IGG 250.0 POZİTİF
  ANTI HBS <7 NEGATİF
  ANTI HCV 0.070 NEGATİF
  ANTİ HIV 0.260 NEGATİF

  YanıtlaSil
 83. Merhaba,
  Tahlil sonuçlarınıza göre CMV ve kızamıkçık enfeksiyonlarına karşı bağışıklığını olduğu anlaşılıyor. Hepatiti B, C, tokzoplazma ve AİDS hastalıklarına karşı vücudunuzda bağışıklık bulunmamaktadır. Tahlil sonuçlarınızı doktorunuza gösteriniz. O gerekenleri yapacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 84. Anti CMW IgM 0.2
  Anti Rubella IgG >500.0
  Anti CMW İgG 64.54
  Anti Rubella IgM 0.24
  Anti toz. IgM 0.21
  Kolay gelsin 2 aylık hamileyim sonucumu yorumlarsaniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
 85. Anti CMW IgM 0.2 normal değer: 0.00-1.00
  Anti Rubella IgG >500.0 normal değer: 0.00-10.00
  Anti CMW İgG 64.54 normal değer : 0.00-1.00
  Anti Rubella IgM 0.24 normal değer: 0.00-1.00
  Anti toz. IgM 0.21 normal değer: 0.00-1.00
  Kolay gelsin 2 aylık hamileyim sonucumu yorumlarsaniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
 86. Merhaba,
  Sonuçlarınız normal gözükmektedir.
  Tahlil sonuçlarınızı doktorunuza da göstermeyi ihmal etmeyiniz. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 87. Merhaba 7 haftalık hamileyim Anti Rubella IgG (serum) (H) 74,88 ve Anti CMV IgG (serum) (H) 303,6 bu sonuçların açıklamasını yapar mısınız kötü bir sey var mı sonuçlarım neden böyle çıkmış merak ediyorum.

  YanıtlaSil
 88. Merhaba,
  Aslında yazımızda bu sorunuzun cevabı var. Biz yine de cevaplayalım.
  Bu sonuçlar bu hastalıklara karşı bağışıklığınız olduğunu göstermektedir. Hamilelerde olması istenen sonuçlardır. Korkulacak veya endişe edilecek bir durum yoktur. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 89. Çok teşekkür ederim...

  YanıtlaSil
 90. Merhaba
  6 Haftalık hamileyim Anti rubella IGM Pozitif 3,37 cıktı

  HBS AG - ANTİ HCV - ANTİ HİV - ANTİ TOXOPLAZMA IGM VE ANTİ CMV IGM HEPSİ NEGATİF

  Yorumlar mısınız hocam ,Teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil
 91. Merhaba,
  Bu sonuçlar kızamıkçık enfeksiyonuna karşı bağışıklığınızın olduğunu, hepatit AİDS, toxoplazma ve CMV geçirmediğinizi ve bunlara karşı bağışıklığınızın olmadığını göstermektedir. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 92. Hocam meraba bugun tahlil sonucumu aldim 8 haftalik hamileyim anti rubella ıgG h 132 anti rubella ıgM 23,3 cikti degerim nasil cok korkuyorum

  YanıtlaSil
 93. Merhaba,
  Anti Rubella IgM sonucunuzun negatif veya pozitif olmasına bağlı olarak değerlendirme değişecektir. Çıkan sonucun (23.3) yanında buna ilişkin bir ibare varsa yazınız. Bu sonuç negatif olarak belirtilmişse sorun yoktur. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 94. Anti cmv lgm ^5 0-18 yaziyo anti rubella lgG h 132 0-9 anti rubella lgM h 23,3 0-20 anti toxo lgM ^3 0-9,9 yaziyo hocam

  YanıtlaSil
 95. Merhaba,
  Anti rubella lgM h 23,3 sonucu anladığımız kadarıyla yüksek çıkmış. Bu sonuç şu anda enfeksiyon geçiriyor olduğunuzu gösterir. Bu durum sakıncalı bir durumdur. Tahlil sonucunuzla birlikte doktorunuza bir an önce başvurmanızı öneririz. O size gereken açıklamaları yapacaktır.

  YanıtlaSil
 96. Merhaba hocam
  Igget 30UL/ml pozitif

  IGM negative 0.19
  Tam anlıyamdım


  10 haftalık hamıleyim .. sonuçlarım nasıl
  Yurt dışında yasıyorum .. merak ettım .. cevaplarsanız sevınırım ...

  YanıtlaSil
 97. Merhaba,
  Tahlil sonucunuza göre kızamıkçık hastalığına karşı vücudunuzda bağışıklık vardır. Ayrıca şu anda kızamıkçık da geçirmiyor olduğunuz anlaşılıyor. Bu sonuç hamilelikte istenen bir sonuçtur. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 98. Hayırlı aksamlar benim kizamikcik degerlwr im yüksek cikmiş 31* haftalik hamine yim ne yapabilirim kotu bir sey mi bu?

  YanıtlaSil
 99. Merhaba,
  Çıkan sonucu rapor üzerinde göründüğü gibi yazarsanız bir değerlendirme yapabiliriz. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 100. Merhaba,
  IgG 14 çıkmış (sınır değer yazıyor)
  IgM 0,3 negatif çıkmış
  10 haftalık hamileyim değerlerim nasil hocam

  YanıtlaSil
 101. Merhaba,
  Rubella IgM'nin negatif çıkması gebelerde istenen bir durumdur. Buna göre kızamıkçık enfeksiyonu geçirmediğiniz anlaşılmaktadır. Rubella IgG testi kızamıkçık enfeksiyonuna karşı vücudunuzda bağışıklık olup olmadığını göstermektedir. Sizin sonucunuza göre bu bağışıklık düzeyi pek de istenen seviyede çıkmamış. Bu durumda doktorunuz IgG testinin tekrar edilmesini isteyebilir veya istemeyebilir. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 102. IgG 14 çıkmış (sınır değer yazıyor)
  IgM 0,3 negatif çıkmış
  10 haftalık hamileyim değerlerim nasil hocam
  Yanı korkulacak bisey var mi hocam doktorum izinde 1 hafta sonra gidicem mecburen endişelenmeli miyim ?

  YanıtlaSil
 103. Endişelenmeyiniz. Doktorunuzun dönüşünde sonucunuzu gösterirsiniz.

  YanıtlaSil
 104. oğlumun alerji üzerine yaptırdığımız tahlil ıgm 86-2 ıga 70-4 ıgg 10-90 bunları bana yorumlarsanız sevinirim

  YanıtlaSil
 105. Rubella avidite yüksek 0,90 düşük avidite 1,20
  Rubella ıgg pozitif 120 pozitif > 15
  Bigilendirirseniz çok sevinirim.

  YanıtlaSil
 106. Rubella ıgm pozitif 1,45 pozitif> 1,20

  YanıtlaSil
 107. Merhaba,
  Sonucunuzu doktorunuza göstermenizi öneririz. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 108. Merhaba,
  Sonucunuzu doktorunuza göstermenizi öneririz. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 109. Doktor Bey, igg ve igm'nin aynı anda pozitif olması ne anlama geliyor. Avidite yüksek olması nedir? Tekrar teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 110. Merhaba,
  Rubella IgG ve IgM'nin pozitif olması bir kızamıkçık enfeksiyonunun geçirildiğini ve vücutta ona karşı bağışıklık gelişmeye başladığını gösterir. Avidite'nin yüksek olması ise enfeksiyonun geçirilme zamanına ilişkin bilgi verir. Yüksek avidite enfeksiyonun daha eski olduğunu işaret eder. Buna göre yapılacak şeyler değişiklik gösterir.
  Sonucunuzu doktorunuzun yorumlaması en doğru hareket olacaktır. Bu sebeple tahlil sonuçlarınızı doktorunuza göstermenizi öneririz.

  YanıtlaSil
 111. merhaba hamileliyin ilk haftalarında su çiçegi keçirdim (yüngül) hamileliyin 16 cı haftasında test yaptırdım IgM - çıkmadı IgG-ise pozitiv çıkdı.Bebeye tesiri olurmu?

  YanıtlaSil
 112. Varicella Zoster İgG-2.1
  Varicella Zoster igM-0.1

  YanıtlaSil
 113. Merhabalar
  Rubella Igm( elfa) pozitif 2,92
  Rubella Igg( elfa) pozitif 55,0
  18+4 haftalık hamileyim doktorum avidite testi istedi ancak sonucumun çıkmasına 2 gün var.Değerlendirirseniz çok sevinirim. Çok korkuyorum umarım korkulacak bir durum çıkmaz.

  YanıtlaSil
 114. Merhaba,i
  Durumunuz avidite test sonucu çıktıktan sonra kesinlik kazanacaktır. Test sonucu çıkana kadar sabırla beklemenizi öneririz. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 115. Merhaba
  IgG ; 209.31 pozitif
  IgM ; 1.5 pozitif
  6 haftalık hamileyim dr avidite istedi. ne olur lütfen siz bilgilendirin. hamileliğim sorunlumu ;(

  YanıtlaSil
 116. Merhaba Dilek Hanım,
  Durumunuz avidite test sonucu çıktıktan sonra kesinlik kazanacaktır. Test sonucu çıkana kadar sabırla beklemenizi öneririz. Sonuç çıkınca doktorunuz gereken açıklamayı yapacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 117. merhaba 7haftalık hamileyim Anticmvlgm sonucum 0,30 (0.8 )negatif (0.8 -1.2 )sınırında (1.2)pozitif sonucum bu cikti Adivite testi istendi çok korkuyorum lütfen bilgi verin bebeyime birşey olurmu.

  YanıtlaSil
 118. Merhaba Semra hanım,
  Avidite test sonucunuz durumu belirleyecektir. Böylece geçirilen enfeksiyonun ne zaman geçirildiği kesinlik kazanacaktır. Bu sonuca göre bebeğin zarar görüp görmediği konusunda doktorunuz değerlendirme yapacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 119. Merhaba Kemale hanım,
  Hamileliğin ilk haftalarında geçirilen bu tip hastalıkların bebeğe etkisi olabilir. Hamileliğin 16. haftasında IgM çıkmaması o sırada hastalık geçirmiyor olduğunuzu gösterir ama bebeğin etkilenip etkilenmediğini göstermez. Hastalığı ne zaman geçirdiğinizin belirlenmesi için yapılan avidite testinin sonucu önemlidir. Doktorunuz buna göre karar verecektir. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 120. Merhaba 21.haftada yapılan SONUÇLARIM doktor bey atlamış bakmamış şuan 27 haftalık hamileyim
  TOKSOPLAZMA IGG NEGATIF<0.130
  CMW IGM (ELISA) NEGATIF 0.140
  CMW IGG (ELISA) POZITIF 2.001
  PARVOVIRUS B19 IGG POZITIF 4.81
  RUBELLA IGG POZITIF 226.50
  HSV TIP2 IGM NEGATIF 0.449
  HSV TIP2 IGG NEGATIF 2.288
  PARVOVIRUS B19 IGM NEGATIF 0.2
  PARVOVIRUS B19 IGP POZITIF 4.81
  NOLUR YORUMLARMISINIZ ÇOK KORKUYORUM SONUÇLARIM NASIL :(

  YanıtlaSil
 121. Merhaba Emine hanım,
  Sonuçlarınızda korkulacak birşey yoktur. Muhtemelen doktorunuz da daha önceden bakmamış olmasına rağmen aynı değerlendirmeyi yapmıştır. Sağlıklı bir gebelik dileriz.

  YanıtlaSil
 122. Teşekkür ederim PARVOVIRUS B19 IgG POZITIF 4.81 tekrarlanması gerektigini söylenmesi beni korkuttu tekrar test yaptırmam gerekirmi acaba

  YanıtlaSil
 123. Merhaba Emine hanım,
  Bazı sonuçlar sınırda olabilir ve pozitif çıksa da doktorunuz emin olmak için test tekrarı isteyebilir. Doktorunuz istediyse yaptırmanızda fayda vardır. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 124. Çok teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 125. Hocam iyi günler gebelik öncesi test yaptırdım ve sonuçlar şu şekilde anti cmw ıgm negatif
  Anti rubella igg bonderline 5.5

  YanıtlaSil
 126. Anti rubella igm negatif 0.06
  Anti Toxosoplazma igm negatif 0.06

  YanıtlaSil
 127. Merhaba ben 14 haftalık hamileyim 5 haftalıkken yapılan testimde ıgm negatif ıgg pozitif 38 çıktı fakat şu anda sürekli beraber olduğum arkadasım kızamıkçık geçiyor. Bağışıklığım olmasına rağmen bana da bulaşma durumu olabilir mi acaba

  YanıtlaSil
 128. Merhaba Naciye hanım,
  Sonuçlarınız normaldir. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 129. Merhaba,
  Normalde kızamıkçık hastalığına karşı bağışıklığınız bulunduğu için size bulaşmaması beklenir. Ancak siz yine de doktorunuza danışınız. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 130. Anti rubella IgM 1.45Gri bölge

  YanıtlaSil
 131. Merhaba,
  Sonucunuz şüpheli çıkmıştır. Lütfen sonucunuzu doktorunuza gösteriniz. O gerekeni yapacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 132. Çok teşekkür ederim 8 haftalık hamileyim yüksek çıkmİş tekrar yaptırın dedi ama sizden bilgi almak istedim biraz bilgi verirseniz çok sevinirim

  YanıtlaSil
 133. Sayın Pınar hanım,
  Yazımızda da belirttiğimiz gibi;
  Eğer gebe bir kadın kızamıkçık enfeksiyonu geçirmediyse veya aşılanmadıysa vücudunda bu enfeksiyona karşı koruyuculuk bulunmaz. Kan dolaşımında kızamıkçık virüsü için koruyuculuk bulunmayan gebe kadınlar enfeksiyon etkeni ile karşılaştığında bebek zarar görebilir. Özellikle hamileliğin ilk 3 ayında geçirilen kızamıkçık enfeksiyonu bebekte "konjenital rubella sendromu" adı verilen, zeka geriliği, sağırlık, kalp ve damar problemleri ve göz ile ilgili sorunlara yol açar. Ayrıca bu sebeple düşüklere ve ölü doğuma rastlanır.
  Rubella IgG ve IgM testleri, kızamıkçık enfeksiyonuna karşı vücutta bağışıklık olup olmadığının belirlenmesi için yapılır. Hamile bir kadında Rubella IgG pozitif çıkarsa bağışıklık olduğu anlaşılır ve bebek için bir tehlike bulunmaz.
  Hamile bir kadında Rubella IgM pozitif çıkarsa o esnada kadın kızamıkçık enfeksiyonu geçiriyor demektir. Bu durumda bebek zarar görebilir ve yukarıda sayılan durumlar ortaya çıkabilir.
  Sizin test sonucunuz ne negatif ne de pozitif ama şüpheli çıktığı için doktorunuz tekrar test yaptırmanızı istemiştir. Çıkacak sonuca göre bir değerlendirmede bulunacaktır.
  Not: Yazımızda belirttiğimiz hususları anlamadığınız için mi yoksa okumadığınız için mi tekrar sorma ihtiyacı hissettiğiniz. Bazen yazılar uzun veya karmaşık bulunarak okunmayabiliyor ve sormak daha kolay geliyor. Eğer yazdıklarımız anlaşılmıyorsa bize bu konuda dönüş yaparsanız ve hangi noktaların anlaşılmadığını yazabilirseniz seviniriz. Böylece daha anlaşılır metinler yazmamıza katkıda bulunmuş olursunuz.
  Şimdiden teşekkür eder, sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 134. Çok teşekkür ederim anladım ama biraz korktum detaylı bilgi edinmek için bire bir sormak istedim kusura bakmayın anlayışınız için tekrar teşekkürler

  YanıtlaSil
 135. Iyigunler Test sonuclarimi yeni aldım doktorum bugun calismiyo iig rubeol 82 toxoplasmos iig 0.1 ohm 0.07 normalmi acaba cok endiselendim

  YanıtlaSil
 136. Merhaba Emilie,
  Rubella veya toxoplasma IgG sonuçlarının pozitif çıkması endişelenecek bir durum değildir. Pozitiflik Bu hastalıklara karşı vücudunuzda bağışıklık olduğunun göstergesidir. Ohm'nin ne olduğunu anlayamadık. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 137. MERHABA HOCAM.
  BEN 4 HAFTALIK HAMİLEYİM.DOKTORUM GENEL TEST İSTEMİŞTİ TEST SONUÇLARINDA ANTİ HAV IgG VE ANTİ RUBELLA IgG POZİTİF ÇIKMIŞ DİĞERLERİ HEP NEGATİF.TESTLERİN TAMAMI HENÜZ ÇIKMADIĞI İÇİN DOKTORA GİTMEDİM AMA MERAK ETTİM BU SONUÇLARDA BİR ANORMALLİK VAR MI?YANİ BU İKİ SONUCUN POZİTİF OLMASI NORMAL BİRŞEY Mİ? İLK HAMİLELİĞİM VE ÇOK ENDİŞELİYİM.BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM TŞKLER.

  YanıtlaSil
 138. Sayın Aysel hanım,
  Sonuçlarınız normaldir ve A hepatit ile kızamıkçık enfeksiyonlarına karşı bağışıklığınız bulunduğu anlaşılmaktadır. Endişelenecek bir durum yoktur. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 139. Hocam ben 4 aylik hamileyim test sonucumda anti rubella lgm negatif 0-1.20
  Greyzone 1,20_1,60
  Pozitif:1,60 diyor ve 15 gun yeni numune uygundur demis test sonucunda. bu ne anlama geliyor hocam doktor birsey demedi acaba hamileligim sikintidamidir.

  YanıtlaSil
 140. Merhaba Merhaba,
  Anladığımız kadarıyla tahlil sonucu verilmemiş ve tekrar kan vermeniz istenmiş. Bunun çeşitli sebepleri olabilir ama herhangi bir tahlil sonucu verilmediğine göre gebeliğin sıkıntıda olduğundan söz edilemez. Tahlil sonucu çıktığında değerlendirlebilir. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 141. mrb hocam çok endişeliyiz yardım edin lütfen
  Anti rubella IgM 24,8 çıktı sınır değer 20 ve üstü
  Anti rubella ıgG 28,6 pozitif çıktı
  9 haftalık hamileyim

  YanıtlaSil
 142. Merhaba Ayşe hanım,
  Bu durumda doktorunuz sizden bir tahlil daha isteyecektir. Rubella avidite testi ile kızamıkçık enfeksiyonunun ne zaman geçirildiğine dair fikir sahibi olunacaktır. Doktorunuz buna göre size durum hakkında bilgi verecektir. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 143. Hocam merhaba
  16haftalık hamileyim yaşım 34 rubella testini 14.haftada yaptırdım sonuçlar şöyle
  rubella ıgg 35pozitif
  rubella ımg 0.08negatif
  avidite yüksek
  bu durumda ne yapıcam doktorum rubella virüsünün hamileliğin ilk haftasındaki durumunu değerlendirmek için amniyonasentes önerdi panik içindeyiz ne yapıcaz bilmiyorum değerlerimi yorumlarsanız sevinirim

  YanıtlaSil
 144. Merhaba Yasemin hanım,
  Öncelikle kızamıkçık açısından paniklenmenize gerek olmadığını düşünüyoruz çünkü kızamıkçık enfeksiyonuna karşı vücudunuzda bağışıklık olduğu anlaşılıyor. Bu durumda bebek için kızamıkçık açısından bir tehlike olmadığını düşünüyoruz.
  Doktorunuzun amniyosentez önerisinin kızamıkçık enfeksiyonu ile ilgili olmadığını düşünüyoruz. Amniyosentez testi bebeklerde olası kromozom anormalliklerini ortaya koymak amacıyla yapılır. Yaşınızın 34 olması sebebiyle doktorunuz bu testi önermiş olmalıdır. Yine de doktorunuza bu durumu sormanızda fayda vardır.
  Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 145. hocam Anti rubella IgM 24,8 çıktı sınır değer 20 ve üstü
  Anti rubella ıgG 28,6 pozitif çıktı hem bağışıklık olması hem hastalık olması tezat değilmi sizcede bir anormallik yokmu

  YanıtlaSil
 146. Merhaba Ayşe hanım,
  Bu sonuçta bir tezat ya da anormallik yoktur. Sizin sonucunuz vücudunuzda bağışıklık gelişmeye başladığını ama yakın zamanda kızamıkçık enfeksiyonu da geçirdiğinizi göstermektedir. Önemli olan şey "yakın zamanın" ne kadar yakın olduğudur. Bu "yakın zaman" siz hamile kaldıktan sonra ise kızamıkçık enfeksiyonunun bebeğinizi etkilemiş olma riski vardır. Bu sebeple bir önceki cevabımızda yazdığımız "rubella avidite" testinin yapılması gerekir. Bu testten çıkacak sonuç yönlendirici olacaktır. Vakit kaybetmeden doktorunuza gitmenizi ve isteyeceği tetkikleri yaptırmanızı öneririz. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 147. Sevgili hocam sorularimiza ayri ayrı verdiğiniz cevaplar için size çok teşekkür ederim .amniyo sentez nedenini öğrenmek için perinatoliji bölümüne tekrardan gittim bana söyledikleri bu tahlili 14.haftada yaptırdığımız için tahlil sonucu aviditide yüksek sadece 8hafta öncesini gösteriyor ve biz 4hafta öncesini goremiyoruz o nedenle amniyo sentez istiyoruz anlamadım zaten bu 20.haftadan sonra yapılıyor kromozomla bunun ne ilgisi var kafamız karıştı biz amniyosentezin vereceği bilgileri detaylı uu ltrasonunda verebileceğini düşünüyoruz bu konuda ne diyebilirsiniz bilmiyorum ama yazmak ve benim gibi olanlar için bilgi almak istedim

  YanıtlaSil
 148. Kusura bakmayın tekrar Size yazıyorum sonuçlarım hakkında hiç bi bilgi vermiyorlar kan alıp duruyor tekrar Size sormak istedim bi sonucumda rubella ıgG ( kızamıkçık) avidite 0.69 yüksek avidite yazıyor öbür sonucumda anti rubella ıgG 63.9 pozitif yazıyor korkulacak birsey var mı

  YanıtlaSil
 149. CMV IGM POZITIF 0.85 DEGER
  CVM IG M ELISA 1.16
  CMV IgG ve avidilte onerilir diyor hocam
  Doktorumuz onemli bisey yok ufak bir enfeksiyon gordum dedi. Ve bir test daha istedi.biliyoruz beklememiz gerekecek ama sizin bi gikriniz varmi. Tesekkuurler

  YanıtlaSil
 150. Merhaba M.Can,
  Avidite sonucuna göre enfeksiyonun ne zaman geçirildiği ve buna bağlı olarak eğer hamile iseniz bebeğe zarar verip vermediği konusunda değerlendirme yapılacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 151. Merhaba Pınar hanım,
  Yüksek avidite enfeksiyonun eski olduğunun göstergesidir. Ancak ne kadar eski olduğuna bağlı olarak gebelik açısından bir tehlikesi olup olmayacağını doktorunuz değerlendirir. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 152. Merhaba Yasemin hanım,
  Yapılacak olan amniyosentezin Rubella açısından nasıl bir sonuç vereceğini bilemiyoruz. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 153. Tesekkurler hocam. Tedavisi mumkundur degilmi mudahale ederlermi

  YanıtlaSil
 154. Merhaba hocam
  Rubella igm 0.38
  Toxo igm 0.369 negatif
  Cvm igm 0.365 negatif
  Hocam 6 haftalik hamileyim sonuclar bunlar yardimci olursaniz sevinirim
  Hocam

  YanıtlaSil
 155. Merhaba Misra hanım,
  Rubella, Toxo ve CMV IgG tahlili yaptırdıysanız onların da sonucunu yazınız. Ayrıca Toxo ve CMV'de olduğu gibi Rubella IgM'nin negatif olup olmadığını da yazarsanız bir değerlendirme yapabiliriz. Sağlıklı bir gebelik dileriz.

  YanıtlaSil
 156. Rubella igm negatif
  Toxo negatif

  YanıtlaSil
 157. Merhaba Misra hanım,
  Bu sonuçlar halihazırda Rubella, toxo ve CMV enfeksiyonlarını geçirmediğinizi göstermektedir. IgG sonuçları yazılmadığı için bu enfeksiyonlara karşı vücudunuzda bir bağışıklık olup olmadığı anlaşılamamaktadır. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 158. Onun icinde test verdik bekliyoruz hocam.

  YanıtlaSil
 159. Merhaba hocam
  Hamilelik öncesi testlerimde rubella igg pozitifti.şuan 11 haftalık hamileyim yapilan testlerimde rubella igg ve igm sonuçlarının ikiside pozitif gorünuyor dr um adivite testi istedi sonuçlarını bekliyorum.Merak ettiğim daha öncesinde bağışıklığım olsa bile bu hastalığı tekrar gecirebilir miyim? Yani suan kızamıkçık olma olasılığım nedir?

  YanıtlaSil
 160. Merhaba Fatma hanım,
  Hamilelik öncesinde rubella IgM testi yapılmamış mıydı, yoksa sonucu negatif miydi acaba?

  YanıtlaSil
 161. igm testi yapılmamıştı igg testi pozitifti

  YanıtlaSil
 162. Merhaba Fatma hanım,
  Bu durumda hamilelik öncesinde de IgM değerinin de pozitif olabileceğini düşünebiliriz. Muhtemelen avidite sonucunuz yüksek pozitif gelecektir. Sonuç yüksek pozitif gelirse kızamıkçık enfeksiyonunu gebe kalmadan önce geçirdiğiniz anlaşılabilir. Yani bizce yeniden enfeksiyon geçirmiyorsunuz. Ancak durumu doktorunuza mutlaka sorunuz. Doktorunuz size bu durumu ayrıntılı olarak anlatacaktır. Onun değerlendirmesi daha önemlidir. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 163. Merhabalar çok acil yardımınıza ihtiyacım var , rubella Avidite testim yapıldı 24. Hafta da ıgg 14.06 pozitif igm 0,16 çıktı , tekrar rubella ve Avidite için kan alındı , ıgg 7,18 negatif ,ıgm 0,17 negatif çıktı doktorum korkma labatuvar hatası dedi ben olsun hangi sonuca güveneceğimi bilmiyorum Avidite sonucunu istiyorum dedim , Avidite sonucum ,= 0,60: Yüksek Avidite; En a. Aİ 0,40 - 0,60: Aradeğer; Son 4-. Aİ , aynen böyle yazıyor ,, ben bunu gördüm doktoruma hocam ara değer çıkmış araştırdım netten böyle çıkınca 15 gün sonra tekrar yapmak gerekiyormuş dedim , bitti artık korkma bişe yok endişelenecek dedi gönderdi beni başka doktora ben yine gidecektim içim rahat değildi, aradan 3 gün geçti beni aradı Bensu hanım , labaratuvar tekrar Avidite ister 2 hafta sonra dedi inanılmaz kızdım ( ben ondan daha mı iyi biliyorum ki söylüyorum yapmamız gerek beni gönderiyor ardımdan çağırıyor) , şuan 26, haftamdayım nerdeyse yaptırıp sonucu alana kadar çocuk 8 aylık olacak, lütfen yardım edermisiniz korkulacak bişe varmı nasıl bir yol izlemeliyim?

  YanıtlaSil
 164. Çok teşekkür ederim sağolun.

  YanıtlaSil
 165. Merhaba Bensu hanım,
  Doktorunuz da avidite için çağırdığına göre bu durumda şu an için o testi yaptırmanız ve çıkan sonuca göre doktorunuzla görüşmeniz gerektiğini düşünüyoruz. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 166. Mrb benim hastaneden istenen sonuçta anti rubella 3.03 çıkmış tekrar özelde yaptırdım 01.20 negatif ve 1.59 pozitif sinir değer yazıyor bu ne demek

  YanıtlaSil
 167. Merhaba Fatma hanım,
  Özelde yaptırdığınız sonucun ne anlama geldiğini özele sorunuz. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 168. Rubella IgM 0.145 negatif Rubella IgG 57.427 pozitif 5 haftalik gebeyim bebek alinmali mi

  YanıtlaSil
 169. Merhaba Gül hanım,
  Sonucunuz halihazırda kızamıkçık enfeksiyonu geçirmediğinizi ve kızamıkçık enfeksiyonuna karşı vücudunuzda bağışıklık olduğunu göstermektedir. Bebeğiniz açısından bir problem yoktur. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 170. Meraba doctor bizim gelinde IgG 88.4 , IgM 0.5. Bebegi aldirin diyolar korkusu varmi doctor aldirmamizmi gerekiyo lutfen cevap veriniz

  YanıtlaSil
 171. Merhaba Sabina,
  Rubella IgM değeri pozitif olanlar kızamıkçık enfeksiyonu geçiriyor demektir. Hamileliğin özellikle ilk 3 ayında geçirilen kızamıkçık enfeksiyonunun anne karnındaki bebeğe zarar verme olasılığı yüksektir. Doktorunuz bebeğin zarar görme ihtimali yüzünden bu öneride bulunmuştur. Geçmiş olsun dileklerimizle.

  YanıtlaSil
 172. Merhabalar ben 7 haftalık hamileyim rubella testi 1.31 cıktı doktorum tekrar test istedi ben korktum

  YanıtlaSil
 173. Merhaba Esra hanım,
  Muhtemelen sonucunuz şüpheli çıkmıştır. Tekrarlanan test sonucuna göre doktorunuz gerekenleri yapacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 174. Merhaba 2011 senesinde 6 haftalik gebe iken kan tahlilinde Rubella igm pozitif çıktı. 2 3 kere tekrarlandi.gebeliğin sonlandırılmasına karar verildi. Doktorum uzunca bir süre hamile kalmama izin vermedi.o arada her ay tahlil yapılıyor. Ve toxoplazma da geçirdim bağışıklık oldum. Doktorumun izni ile gebe kaldım ve 23 yilinda sağlıklı bir oğlum oldu.şimdi 2018 yıl ve ben ikinciye hamileyim 6 haftalik..test yapıldı toxoplazma ve Rubella igm değerleri pozitif çıktı bu mümkün mü çok saskinim şu an lütfen yardımcı olur musunuz

  YanıtlaSil
 175. Merhaba Simay hanım,
  Bu durum pek mümkün görülmemektedir. Ancak en net ve doğru bilgi bir enfeksiyon hastalıkları uzmanından alınabilir. Test sonuçlarınızla birlikte bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurmanızı öneririz. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 176. Toxoplasma igg 252.4
  Anti rubella igg 193.4
  14 haftalık hamileyim sonucları bugün aldım bebek alınır mı bu durumda ve engelli durumu söz konusu mudur çok teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 177. Merhaba Cansu hanım,
  Bebekle ilgili karar için her iki testin IgM değerlerinin pozitif veya negatif olmasına göre değerlendirme yapılır. Yazmış olduğunuz iki sonuç her iki enfeksiyona karşı bağışıklığınız olduğunu gösterse de yakın zamanda veya hali hazırda enfeksiyon geçirip geçirmediğiniz bilgisini vermemektedir. IgM sonuçları negatifse korkulacak bir durum yoktur. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 178. Hocam igm 0.01 yazıyor 'ne anlama gelir

  YanıtlaSil
 179. Merhaba Cansu hanım,
  IgM sonucunuz bizce negatiftir. Bu durumda korkulacak bir durum yoktur. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 180. Merhabalar rodeo ıgg 385 ve İgm 1,9 çıktı ikiside pozitif ve 11 haftalık hamileyim sizce değerler bebeğimde sıkıntı yaratır mi

  YanıtlaSil
 181. 6 haftalik hamleyim sayın doktorum.anti rubella igg pozitif 16,8 (0-4,99)çıktı. Anti rubella igm pozitif 2.91 (0-1,19) çıktı . Buna göre hem bağışık hem enfeksiyonu şu an geçiriyor mu görünüyor

  YanıtlaSil
 182. Merhaba Yasemin hanım,
  Enfeksiyonu ne zaman geçirdiğinize bağlı olarak bebeğinizin zarar görme ihtimali vardır. Bunu belirlemek için rubella avidite testi adı verilen bir test yaptırılabilir. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 183. Merhaba New_in hanım,
  Enfeksiyon geçirmeye başlandıktan sonra vücutta bağışıklık da gelişmeye başlar. Önemli olan şey enfeksiyonun özellikle gebeliğin ilk 3 ayında geçirilmemesidir. Rubella avidite adı verilen test ile enfeksiyonunu ne zaman geçirildiğine dair fikir edilinebilir. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 184. Merhaba,
  Test sonuclarım bu şekilde çıktı normal mi herşey
  CMV-IgM 3.44 Negatif
  Toxo-IgM 6.38 Negatif S/CO
  Rubella-IgM 3.36 Negatif S/CO
  Rubella-IgG 24.2 Pozitif S/CO

  YanıtlaSil
 185. Merhaba Emel hanım,
  Bu sonuçlara göre şu anda CMV, Toxo veya Rubella enfeksiyonu geçirmiyorsunuz ve Rubella enfeksiyonuna karşı vücudunuzda bağışıklık bulunmaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

  YanıtlaSil
 186. Bende 11 haftalik gebeyim rubella testini ozel hastaneden istedi ama bn baska bi devlet hastanesindr yaptirdjm ve negatif cikti acaba ozelde yapilan dahami detayli bir test

  YanıtlaSil
 187. Merhaba Nasip hanım,
  Testler arasında fark yoktur. Sonuçta hali hazırda Rubella enfeksiyonu geçirip geçirmediğiniz ve rubellaya karşı vücudunuzda bağışıklık bulunup bulunmadığı ortaya çıkacaktır. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 188. Destan topcu13 Ocak 2018 08:29

  Anti rubella igg 75.80 pozitif
  Diherleri negatif cikti acaba bebegimde bi sikinti bi promlem olabilir mi

  YanıtlaSil
 189. Merhaba Destan hanım,
  Sonucunuz normaldir. Bebeğinizde rubella enfeksiyonuna bağlı bir sıkıntı olmaz. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 190. merhaba,
  7 haftalık hamileyim rub.ıgg değerim 162 , rub.ıgm değerim 0.07 olarak çıktı. sorun yaratırmı bu durum ?
  teşekkürler

  YanıtlaSil
 191. Merhaba Sezen hanım,
  Anlaşıldığı kadarıyla Rubella IgG değeriniz pozitif, Rubella IgM değeriniz negatif çıkmış. Bu durumda Rubella enfeksiyonuna karşı vücudunuzda bağışıklık bulunmaktadır. Bu durum sorun yaratmaz. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 192. Merhabalar ,
  Rubella igm degerim 1.07 çıktı. Doktorum rubella avidite testi istedi sonuc 59.29.
  Rica etsem yorumlar mısınız?
  Tesekkurler

  YanıtlaSil
 193. Merhaba Elif hanım,
  Avidite test sonucu rubella enfeksiyonunun hamilelik sırasında mı yoksa daha mı erken geçirildiği anlaşılır. Sonucunuz yüksek derecede pozitif ise rubella enfeksiyonunun hamilelikten önce geçirildiği anlaşılır. Sonucunuzu doktorunuza gösteriniz. Sağlıklı bir hamilelik dileriz.

  YanıtlaSil
 194. merhaba
  kanla ilgili yapılan ilk teste kanda enfeksiyon var dediler ve pozitif çıktı diğer yapılan kan tahlili ise
  Anti CMV lgM - 0,83 şüpheli pozitif çıktı bu ne anlama geliyor lütfen yardımcı olurmusunuz tekrar kan aldılar istanbula göndermemiz gerekiyor dediler

  YanıtlaSil
 195. Merhaba Zeynep hanım,
  CMV IgM sonucu şüpheli pozitif çıktığı için tekrar bir test yapılması ve enfeksiyonun geçirilip geçirilmediği, geçirildiyse ne zaman geçirildiği hakkında fikir sahibi olunacaktır. Çıkacak sonuca göre değerlendirme yapılacaktır. Sağlıklı günler dileriz.
  Yazımızı faydalı bulduysanız "facebookta paylaş" butonuna basarak paylaşabilirseniz başkaları da yazıdan faydalanabilir.

  YanıtlaSil
 196. Merhaba benim Rubella Igm 0.08 negatif Rubella Igg 17.90 pozitif. CMV Igm 0.10 negatif CMV Igg 250.0 pozitif çıktı sizce gebeliğim için bir sorun olurmu

  YanıtlaSil
 197. Merhaba Rumeysa hanım,
  Bu test sonuçları açısından gebeliğinizle ilgili bir sorun bulunmamaktadır. Sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmenizi dileriz.
  Eğer yazımızı faydalı bulduysanız yazının altındaki "Facebook'ta paylaş" butonunu tıklayarak başkalarının da faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Yazıyı paylaşmanız sitemizin tanınması açısından önemlidir. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 198. Merhaba 8 haftalik hamileyim rubella igG ve rubella igM degerim pozitif cikti hem geçirmiş hemde geçiriyor olabilir miyim

  YanıtlaSil
 199. Merhaba Hatun hanım,
  Yakın zamanda rubella enfeksiyonu geçirenlerde böyle bir sonuç çıkabilir. Bu safhada Rubella avidite testi istenecektir. Böylece enfeksiyonun ne zaman geçirildiği hakkında fikir sahibi olunacaktır. Çıkan sonuca göre gebeliğiniz açısından değerlendirme yapılacaktır. Sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmenizi dileriz.

  YanıtlaSil
 200. Hocam merhabalar ,
  Anti rubella IgM 0,804 COI ara deger REF 0-0,8
  ANTİ RUBELLA IgG 84.70 ui/ml ref 0-10
  Anti cmv igm negatif
  Anti cmv igg pozitif. 8 haftalık hamile birinde bunlar sıkıntılı sonuçlar midir.
  8

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

loading...
EMAİL gönder yazılar ADRESİNE GELSİN