Şeker hastası ünlüler

Şeker hastalığı ya da bilimsel adıyla “Diabetes Mellitus” bütün dünyada milyonlarca kişiyi etkilemektedir. Çağımızın hastalığı olarak da adlandırılabilecek olan şeker hastalığı aslında korkulacak bir hastalık değildir. Eğer erken dönemde tespit edilir ve gerekli önlemler alınırsa, uzun yıllar bu hastalık ile beraber yaşanabilir.

Önemli olan şey hastalığın ciddiyetini bilmek ve doktorunuzun önerileri doğrultusunda yaşamaktır. Bu öneriler aslında kişinin sağlıklı yaşamasını sağlayacak olan tavsiyeler olup, herkes tarafından da uygulanmalıdır.

Kan şekerinin yükselmesini önleyecek bir diyet, fiziksel aktivitenin artırılarak haftanın her günü yeterli miktarda spor yapmak, düzenli bir hayat yaşamak, herkesin yaşam kalitesini artıran önlemlerdir.

Şeker hastalığı başkalarından saklanması gereken, utanılacak, çekinilecek bir hastalık değildir. Videoda da izlendiği gibi, dünya üzerinde birçok ünlü kişi şeker hastasıdır. Bilhassa, şeker hastası olduğunuzun çevrenizde bilinmesi son derece önemlidir. Çünkü, böylece doktorunuzun önerilerini daha kolay uygulayabilir, yapmanız gereken diyeti bozmamış olursunuz.

müjde ar

Türk toplumunun en güzel özelliklerinden biri olan ikramlar ve yemeniz, içmeniz için yapılan ısrarları bu şekilde red edebilir ve kan şekerinizin yükselmesini de önleyebilirsiniz. Çevrenizdeki insanları da kırmamış olursunuz.

Bundan başka, kan şekerinizin aşırı yükselmesi veya düşmesi nedeniyle kendinizi kaybettiğinizde, şeker hastası olduğunuz çevrenizde biliniyorsa, tedaviniz daha kolay yönlendirilebilir, hastalığınızın ne olduğu konusunda zaman kaybı önlenmiş olur.

Şeker hastası ünlüler videomuzu izleyebilirsiniz..

şeker hastası ünlüler paylaşan: oyundasorg

BU YAZIYI PAYLAŞ: Google+...


loading...

Bir soru sor ya da yorum yaz...

Comment Spam Protection by WP-SpamFree

4 Yorum